28 lipca poznamy markę polskiego samochodu elektrycznego

ElectroMobility Poland zapowiada, że pokaże prototypy hatchbacka oraz SUV-a.

Firma ElectroMobility Poland, powołana jesienią 2016 r. przez cztery państwowe koncerny energetyczne: PGE, Energę, Eneę i Tauron do stworzenia polskiego samochodu elektrycznego, zapowiada, że 28 lipca ujawni jego markę oraz pokaże pierwsze prototypy – hatchbacka oraz SUV-a. Premiera odbędzie się w internecie.

– Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy, w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci. To fantastyczne, że wokół idei polskiego „elektryka” udało nam się zgromadzić tylu znakomitych fachowców – zapowiada Piotr Zaremba, prezes ElectroMobility Poland.

Za design prototypów odpowiadają projektanci włoskiej pracowni stylistycznej Torino Design. Początkowo premiera miała się odbyć w czerwcu br., ale plany pokrzyżowała epidemia koronawirusa.

ElectroMobility Poland zapowiada, że produkcja polskiego samochodu elektrycznego ma się rozpocząć w 2023 r. i wedle zapewnień firmy ma być krokiem "do odbudowy polskiej motoryzacji".

Maciej Burlikowski 1542 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.