Bolt uruchamia wypożyczalnię elektrycznych rowerów w Paryżu

Jeszcze w tym roku e-rowery mają trafić do kolejnych stolic w Europie.

Docelowo Bolt ma oferować w Paryżu tysiąc elektrycznych rowerów na wynajem. Ze względów bezpieczeństwa ich prędkość jest automatycznie ograniczona do 25 km na godz. Na jednym doładowaniu e-rower może przejechać do 65 km. Użytkownicy nieczujący się zbyt pewnie na rowerze mogą wybrać w aplikacji tryb dla początkujących.

W ramach promocji startu nowej usługi z e-rowerów Bolta w Paryżu można do 15 lipca skorzystać za darmo. Cena minuty wynajmu ma wynosić w pierwszym okresie 0,10 euro, co - jak twierdzi firma - jest najniższą stawką na rynku.

Bolt deklaruje, że jest pierwszą w Europie platformą oferującą w jednej aplikacji oferuje użytkownikom przewozy autem oraz wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i rowerów.

Wprowadzenie elektrycznych rowerów do miejskich wypożyczalni jest elementem realizacji globalnego Zielonego Planu Bolta, który wystartował w październiku 2019 r. - długoterminowego zobowiązania do zminimalizowania wpływu firmy na środowisko naturalne. Plan obejmuje zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 mln ton do 2025 r., zmniejszenie emisji CO₂ poprzez uruchomienie większej liczby „zielonych przejazdów”, uruchamianie kolejnych wypożyczalni elektrycznych hulajnóg i wdrożenie zrównoważonych rozwiązań w biurach na całym świecie w 2020 r.

Paweł Piasecki 1030 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.