Amazon i PAIH z cyklem webinariów dla przedsiębiorców

Pierwsze z serii bezpłatnych eventów dotyczących sprzedaży online i możliwościach skalowania biznesu dzięki ekspansji zagranicznej odbędą się 9 i 14 lipca.

Działająca w Polsce od 2014 r. firma Amazon oraz Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) podejmują działania na rzecz wsparcia lokalnych przedsiębiorców objętych „luką cyfryzacyjną”, oferując im narzędzia umożliwiające rozwój działalności na rynku e-commerce. Z badań PARP wynika, że poziom cyfryzacji małych i średnich przedsiębiorstw, które odpowiadają za 74% wartości wytwarzanego w Polsce PKB, jest niski. W zakresie integracji technologii cyfrowych przez przedsiębiorstwa mierzonej przez Indeks Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa Cyfrowego (DESI) polskie firmy zajmują dopiero 25. miejsce na 28 państw Unii Europejskiej.

Pierwsze z serii bezpłatnych warsztatów online PAIH i Amazona dla sprzedawców odbędą się w dniach 9 i 14 lipca br. o godz. 14. Przedstawiciel PAIH przedstawi korzyści z ekspansji zagranicznej w handlu oraz opowie o dostępnym wsparciu agencji: doradztwie z zakresu procedur administracyjnych i rozwiązań prawnych, pomocy w wyborze lokalizacji czy wiarygodnych partnerów i dostawców. Marta Jabczyńska z Amazon zaprezentuje biznesowe aspekty współpracy ze sprzedawcami, a Cyprian Iwuć, twórca e-biznesów SkarpetkoweLove.pl, Sushi Socks Box, Pizza Socks i Socks.place, opowie o praktycznych aspektach eksportu online.

- Zmiany wywołane pandemią, na które bardzo szybko zareagowali klienci, jeszcze przyspieszą proces digitalizacji handlu. Wzrost zainteresowania zakupami online stwarza szanse polskim przedsiębiorcom poszukującym nowych rynków zbytu dla swoich produktów - podkreśla Mariusz Mielczarek, dyrektor ds. sektora publicznego w Europie Środkowo-Wschodniej w Amazon.

Aby wziąć udział w webinarium, wystarczy się zarejestrować na stronie GoWebinar.com.

Paweł Piasecki 438 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.