Julien Ducarroz nowym prezesem Orange Polska

Zostanie powołany 21 lipca.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje - Julien Ducarroz będzie nowym prezesem Orange Polska, największej firmy telekomunikacyjnej w kraju. Rada nadzorcza Orange Polska ma 21 lipca br. głosować nad kandydaturą następcy Jean-François Fallachera, który po czterech latach przenosi się do Hiszpanii, by tam objąć kierowanie oddziałem Orange.

Ducarroz ma 45 lat, z pochodzenia jest Szwajcarem. Uzyskał doktorat na Politechnice Federalnej (Eidgenössische Technische Hochschule - ETH) w Zurychu, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną w Europie. Dla grupy Orange (dawniej France Telecom), większościowego akcjonariusza Orange Polska, pracuje od 2002 roku. Od 2016 roku był prezesem Orange Mołdawia, a w latach 2008-2016 dyrektorem handlowym i członkiem zarządu Orange Rumunia.

Maciej Burlikowski 1530 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.