"Dzień z życia" powraca po 10 latach [wideo]

Premiera dokumentu produkowanego m.in. przez Ridleya Scotta na festiwalu Sundance oraz na platformie YouTube w 2021 r.

To druga odsłona projektu, który odniósł wielki sukces przed dekadą. W lipcu 2010 r. dziesiątki tysięcy osób chwyciły za kamery, by pokazać dzień ze swego życia. Dysponując bazą ponad 80 tysięcy klipów wideo przesłanych z 189 krajów, “Life in a Day” stało się największym projektem filmowym w historii. Z czterech i pół tysiąca godzin materiału reżyser Kevin Macdonald i jego zespół stworzyli 90-minutowy film, który miał premierę na Sundance Film Festival w 2011 r. Obraz był również wyświetlany w kinach na całym świecie i uzyskał ponad 16 milionów wyświetleń na YouTube. 

Ten sam reżyser wraz z producentami wykonawczymi Ridleyem Scottem („Marsjanin”, „Gladiator”) i Kai Hsuingiem stworzą nowy film „Dzień z życia 2020” („Life In A Day 2020”). Twórcy projektu zachęcają ludzi na całym świecie, aby w sobotę, 25 lipca, sfilmowali dzień ze swego życia i opowiedzieli swoją wyjątkową historię. Nagrania będzie można przesyłać na stronie lifeinaday.youtube przez tydzień - od 25 lipca do 2 sierpnia.  Film zostanie w całości zmontowany z przesłanych materiałów w ciągu kolejnych 5 miesięcy. Weryfikacją i tłumaczeniem materiałów zajmie się 30-osobowy, wielojęzyczny zespół rozsiany po całym świecie zajmie się weryfikacją i tłumaczeniem nadesłanych filmów, a potem do pracy nad stworzeniem finalnego dokumentu usiądzie wraz z reżyserem trzech głównych montażystów – Mdhamiri Á Nkemi, Sam Rice-Edwards i Nse Asuquo. Produkcją zajmie się należące do Ridleya Scotta studio RSA Films we współpracy z Flying Object.  Premierę "Dnia z życia 2020" zaplanowano na Festiwalu Filmowym Sundance, który w 2021 r. odbędzie się w dniach 21-31 stycznia.

Paweł Piasecki 501 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.