Wystartowało Radio Nowy Świat

Znamy szczegółową ramówkę nowej stacji.

Długo oczekiwane Radio Nowy Świat wystartowało dziś, w piątek 10 lipca, o godz. 5:55. Od północy działa już strona internetowa stacji. Oficjalnie antenę Radia Nowy Świat otworzył Wojciech Mann. W ciągu dnia usłyszymy szereg znanych radiowych głosów, których zabrakło m. in. na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia w ciągu ostatnich miesięcy. Będą to: Piotr Bukartyk, Michał Nogaś, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Marcin Kydryński, Jan Chojnacki, Tomasz Raczek, Beata Grabarczyk, Michał Porycki, Zbigniew Zamachowski, Wojciech Waglewski i Fisz.

Program rozpocznie się audycją "Poranna Manna" Wojciecha Manna i potrwa do 10. Od 10 do 14 na antenie będzie można usłyszeć MIchała Nogasia. Od 14 do 15 - Zbigniewa Zamachowskiego w audycji "Zamach na dziesiątą muzę", od 15 do 16 Bartosza Winczewskiego. Od 16 do 19 za mikrofonem usiądzie Michał Porycki, a od 19 do 22 - Jan Chojnacki. Dzień zakończy się koncertem. Twórcy stacji podkreślają, że jednego z ważnych nazwisk jeszcze nie ogłaszają - chcą słuchaczom zrobić niespodziankę. Stacji internetowej można słuchać pod adresem nowyswiat.online. Jest dostępna również w aplikacjach Patronite Audio, Replaio i kilku innych serwisach. Transmisja jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników Open FM oraz WP Pilot.

Radio Nowy Świat tworzy spółka "Ratujmy Trójkę”, w skład której wchodzą byli dziennikarze i wieloletni współpracownicy Programu III Polskiego Radia oraz słuchacze. Finansowanie stacji odbywa się poprzez crowdfunding w serwisie Patronite. Dotychczas twórcy zyskali 25 tysięcy patronów, dzięki którym zebrali 1,8 mln złotych.

Tu można przeczytać rozmowę z Michałem Leksińskim, jednym ze współtwórców Patronite.

Przypominamy też przy okazji tekst, jaki o tworzącym się wtedy Radiu Nowy Świat opublikowaliśmy w kwietniu.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.