Serwis streamingowy NBCUniversal Peacock startuje w środę

Będzie dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i premium za 4,99 dol. lub 9,99 dol. miesięcznie.

Peacock, serwis streamingowy NBCUniversal (firma należy z kolei do koncernu medialno-telekomunikacyjnego Comcast), jest już dostępny w Stanach Zjednoczonych dla użytkowników usługi bezprzewodowej Comcastu o nazwie Xfinity, a 15 lipca stanie się ogólnodostępny. Z platformy będą mogli skorzystać m.in. użytkownicy urządzeń opartych na technologiach Google (Android i Chromecast), natomiast na razie NBCUniversal nie podpisał umów z Roku i Amazon Fire.

Wersja bezpłatna będzie wspierana reklamami i nie zapewni dostępu do pełnego katalogu programów. Wersje płatne będą dwie - tańsza, również z reklamami, za 4,99 dol. miesięcznie (50 dol. rocznie), lub droższa, bez reklam za 9,99 dol. miesięcznie (100 dol. rocznie).

Właściciel Peacocka poinformował, że platforma będzie dostępna dla klientów Sky w Europie. Jednak obecnie nie jest znana data premiery, nie wiadomo też, w których krajach będzie możliwy dostęp do nowej platformy za pośrednictwem Sky. Jeśli Peacock pojawiłby się na wszystkich rynkach, gdzie działa Sky, byłyby to Wielka Brytania, Irlandia, Niemcy, Austria, Włochy, Hiszpania i Szwajcaria.

Katalog NBCUniversal obejmuje ok. 20 tys. godzin programów telewizyjnych i filmów. Przebojami nowego serwisu mają być m.in. seriale "Biuro" (łącznie ponad 200 odcinków w 9 sezonach emitowanych w latach 2005-2013) i "Parks and Recreation".

Paweł Piasecki 980 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.