Jak bon turystyczny 500+ wpłynie na plany urlopowe Polaków?

Z badania przeprowadzonego przez Travelist.pl w połowie lipca wynika, że na wyjazd wakacyjny będzie sobie mogło pozwolić nawet o 15% więcej rodzin z dziećmi.

Jak podaje Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO), z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. może nastąpić spadek liczby podróży na świecie o ok. 60-80%. Na pytanie, czy Polska ma szansę wyłamać się z tych statystyk i czy program 500+ może być realnym wsparciem dla osłabionej branży, 54% respondentów badania klubu travelowego odpowiedziało, że tak – podkreśla Tomasz Piszczako, prezes Travelist.pl.

Z badania przeprowadzonego na próbie ponad 3 tys. gości hotelowych wynika także, że aż jedna czwarta rodziców czeka z planowaniem urlopu na wprowadzenie rządowego programu, a blisko połowa zamierza z niego skorzystać jeszcze w tym sezonie. Najpopularniejszym kierunkiem krajowym jest Bałtyk, nad który wybiera się ponad połowa wszystkich badanych. Ten wynik potwierdzają też dane transakcyjne z travelist.pl.

Travelist.pl od 2014 r. jest częścią grupy Secret Escapes, największego na świecie klubu travelowego działającego w 20 krajach na 3 kontynentach. Zasadą działania klubu jest prezentowanie członkom wyselekcjonowanych ofert najlepszych hoteli, pensjonatów i innych obiektów noclegowych ze zniżkami, których nie uzyskaliby inną drogą.

Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.