Trzecia edycja Game Music Festival we Wrocławiu 16-17 października 2020 [wideo]

To jedyny w Europie festiwal poświęcony wyłącznie soundtrackom z gier wideo.

W trakcie dwóch dni tegorocznego Game Music Festival, 16 i 17 października 2020, na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu usłyszymy ścieżki dźwiękowe znane z gier produkcji Larian Studios oraz Supergiant Games. Organizatorem jest polska Fundacja Game Music. Poprzednie edycje festiwalu zgromadziły łącznie ponad 10 tysięcy uczestników.

Z uwagi na sytuację pandemiczną, tegoroczny Game Music Festival odbędzie się w formie hybrydowej – koncerty będą także transmitowane online. W trosce o bezpieczeństwo uczestników (zachowanie odpowiedniego dystansu na widowni) liczba biletów na tę edycję festiwalu jest ograniczona. Ceny za wstęp na pojedyncze wydarzenia zaczynają się od 79 zł, a karnet na dwa dni festiwalu wyceniono od 199 zł. W sprzedaży są także karnety VIP, zapewniające dodatkowo spotkania ze wszystkimi kompozytorami, którzy pojawią się na festiwalu (bezpośrednio lub online), a także priorytetowy wstęp na wydarzenia towarzyszące.

Pierwszy z koncertów tegorocznej edycji Game Music Festival – The Symphony of Four Worlds – to dzieło oddające hołd czterem grom: Transistor, Hades, Pyre i Bastion z muzyką Darrena Korba. Zróżnicowane ścieżki dźwiękowe w zaskakujących aranżacjach zaprezentuje Sound Factory Orchestra pod batutą Roberta Kurdybachy.

Podczas drugiego koncertu tegorocznego festiwalu to The Symphony of Sin będzie można usłyszeć światową premierę muzyki z Baldur’s Gate III. Drugim składnikiem wydarzenia będzie ścieżka dźwiękowa do Divinity: Original Sin II, świetnie przyjętej gry z flagowego cyklu od Larian Studios. Kompozytorem obu soundtracków jest Borislav Slavov, a za wykonanie symfonii odpowiadać będą muzycy Narodowego Forum Muzyki.

Jak mówią organizatorzy z Fundacji Game Music: „Ten rok jest dla nas inny niż poprzednie z oczywistych względów. Wychodzimy więc naprzeciw oczekiwaniom fanów i przygotowujemy streaming obu koncertów w wysokiej jakości. Profesjonalna transmisja będzie dostępna online za darmo. Planujemy także ściągnąć na miejsce wyjątkowych gości specjalnych, jeśli tylko regulacje prawne na to pozwolą z uwagi na pandemię. Niezależnie od tego, warsztaty i sesje meet-and-greet będą także możliwe zdalnie. Jak co roku stawiamy na najwyższą jakość artystyczną, dlatego ponownie zdecydowaliśmy się na Narodowe Forum Muzyki, które ma jedną z najlepszych pod względem akustyki sal na całym świecie.”

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.