Lidl wprowadza na rynek buty z plastiku z recyklingu

"Bądź eko! Pomóż nam ocalić oceany!" - tak sieć zachęca do kupna nowych butów marki własnej Crivit.

W produkcji nowej linii obuwia Crivit Ocean Bound Plastic wykorzystano recyklingowy plastik, co sieć sklepów Lidl promuje jako kolejny krok w walce o czystszą planetę. Buty mają być dostępne we wszystkich sklepach stacjonarnych Lidl Polska od poniedziałku 3 sierpnia. Pojawiły się już także w sprzedaży online na lidl-sklep.pl (z dostawą między 3 a 5 sierpnia).

Górna, tekstylna część butów Crivit Ocean Bound Plastic została wykonana w całości z przetworzonych butelek PET. 25% materiału zostało wyprodukowane z plastiku związanego z oceanem – z plastików zalegających na plażach, wyspach oraz rejonach przybrzeżnych w Azji, z których mogły trafić do wody. Natomiast pozostałe 75% składa się z tradycyjnie zbieranych i poddawanych recyklingowi butelek PET.

Sieć przypomina również, że podjęła zobowiązanie REset Plastic i ogranicza ilość plastiku w opakowaniach swoich produktów.  Aby móc zyskać drugie życie, plastik przechodzi szereg procesów, dzięki którym może mieć nowe zastosowanie. Butelki PET są tłoczone, czyszczone, rozdrabniane, a następnie przetwarzane na przędzę recyklingową, która została wykorzystana do produkcji buta. W zależności od rozmiaru buta, na jedną parę wykorzystano od 8 do 16 butelek plastikowych.

Lidl podkreśla, że materiał pochodzący z recyklingu jest tak samo wytrzymały oraz oddychający jak ten niepoddany recyklingowi. Zadbano również o to, aby obuwie wyróżniało się modnym designem, było wygodne, a to tego oferowane w przystępnej cenie (59,90 zł za parę butów dla dorosłych, 49,90 zł za model dla dzieci). Buty są dostępne w modelu damskim i męskim oraz dziewczęcym i chłopięcym w różnych opcjach kolorystycznych.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.