ScreenLovers: Digital wciąż słabą stroną audytorów

Stars jest najbardziej rozpoznawalnym i największym audytorem w Polsce, a Media Strategy najbardziej merytoryczną i profesjonalną firmą - pokazuje badanie ScreenLovers z udziałem menedżerów z domów mediowych.

Lokalni audytorzy powiększyli w ub.r. przychody ze sprzedaży. Najszybciej rósł Stars, aktualnie ilościowy lider rynku audytu mediowego – pokazuje analiza ScreenLovers.

Zakończone niedawno badanie ScreenLovers z udziałem menedżerów z domów mediowych pokazuje, że najwyżej w wymiarze profesjonalizmu, a także kompetencji merytorycznych cenią oni Media Strategy, z kolei pod względem kompetencji w mediach digital najwyżej oceniają Double Check.

Agencje po raz kolejny uznały w badaniu, że telewizja jest dobrze rozpoznanym przez audytorów medium reklamowym (ponad 70% menedżerów uważa, że kompetencje audytorów w obszarze TV są raczej lub bardzo wysokie). Bardzo nisko oceniają natomiast kompetencje audytorów w ramach digital. Jeśli chodzi o poszczególne specjalizacje w obrębie mediów cyfrowych, najwyżej oceniają możliwości audytorów pod względem standardowego zakupu powierzchni. E-commerce, influencer marketing czy performance to zdaniem agencji nierozpoznane przez audytorów dyscypliny.

ScreenLovers pytał też w badaniu o skłonność marketerów do in-housingu (wcielania kompetencji w obszarze zakupu mediów do działów marketingu). 44% respondentów przyznało, że ich klienci rozważali taki scenariusz. Co trzeci z pytanych uważa, że inspiracja pochodziła od audytorów.

Do udziału w badaniu ScreenLovers zaproszono menedżerów ze wszystkich działających w Polsce agencji mediowych, udział w projekcie wzięło 90 respondentów. Technologiczną realizacją badania zajął się ContentM. Była to czwarta fala tego badania.

Maciej Florek 2184 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.