Dwie gry z Polski nagrodzone na Google Play Indie Games Festival

Wśród dziesięciu finalistów konkursu znalazły się łącznie trzy studia deweloperskie z Polski.

W tegorocznej edycji wśród dziesięciu finalistów (wybranych spośród zgłoszeń z 29 krajów) znalazły się trzy studia z Polski, a dwa z nich zostały wskazane przez jury jako laureaci. Jury brało pod uwagę m.in. innowacyjność, radość z gry, projekt oraz jakość techniczną i produkcyjną. Nagrodzone tytuły w Google Play Indie Games Festival w 2020 r. to: "Cookies Must Die", studio Rebel Twins (Polska); "Inbento", studio Afterburn (Polska); "The White Door", studio Second Maze (Holandia).

Do finału trafiła też gra "60 Parsecs!" studia Robot Gentleman z Polski. W gronie finalistów znalazły się także studia deweloperskie z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Rosji i Bułgarii.

Nagrody dla finalistów konkursu to m.in. kampanie promocyjne w sklepie Play, indywidualne konsultacje biznesowe z ekspertami Google, promocja gry w kanałach marketingowych Google Play oraz Android Developers, a także przygotowana przez agencję SuperScale skalowana kampania reklamowa gry o wartości 100 tys. euro. Nagrodzeni otrzymają także najnowszy sprzęt, który pomoże im w rozwoju produktów.

Paweł Piasecki 564 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.