Coca-Cola z globalną kampanią popandemiczną [wideo]

Marka zmienia swój główny komunikat na "Otwarci jak nigdy".

Coca-Cola rozpoczyna nową kampanię "Otwarci jak nigdy". To pierwsza kampania od chwili wybuchu pandemii. W dwuminutowym spocie przygotowanym na potrzeby kampanii wystąpił m.in. George The Poet ze swoim wierszowanym manifestem.

W kwietniu tego roku Coca-Cola tymczasowo zawiesiła wszystkie planowane działania marke­tin­gowe. Jednocześnie przekierowała zasoby do społeczności lokalnych oraz na wsparcie partnerów handlowych. The Coca-Cola Company – wraz z zakładami produkcyj­nymi i Fundacją Coca-Cola w Atlancie – zobowiązała się do przekazania ponad 100 mln dol. na całym świecie na rzecz organizacji prowadzących lokalne działania pomocowe. 

Pandemia szczególnie mocno uderzyła w gastronomię. Coca-Cola podkreśla, że w Polsce już w pierwszych tygodniach pandemii stworzyła plan natychmiastowej pomocy, który zakładał wsparcie punktów gastronomicznych w utrzymaniu płynności finansowej, przekazanie blisko 750 tys. napojów dołączanych do zamówień na wynos, a także bezpłatne webinaria, które dawały przedsiębiorcom niezbędną wiedzę z zakresu prawa lub marketingu. Firma przygotowała także pakiet dedykowanych promocji na sezon letni oraz podobnie jak w ubiegłych latach nie rezygnuje ze wsparcia w wyposażeniu punktów gastronomicznych w okresie wakacyjnym. Działania Coca-Coli dotarły do blisko 5 tys. lokali gastronomicznych w całej Polsce, a szacowana wartość wsparcia w okresie pandemii wyniosła 7,5 mln zł.

Dziś Coca-Cola powraca z nową kampanią, opracowaną przez agencję 72andSunny Amster­dam. Kampania ma być też ukłonem w stronę partnerów handlowych i przedstawicieli lokalnych społeczności – hoteli, kawiarni, restauracji. Marketer uruchomił program działań na poszczególnych rynkach, który wdrażany będzie do 2021 r. Wiele spośród tych aktywności skupi się na wsparciu przeznaczonym dla branży HoReCa. Zaplanowano działania digitalowe i OOH. 72andSunny Amsterdam pracuje nad kampanią wspólnie z konsultantami z londyńs­kiej agencji Blurred.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.