Allegro Pay - nowa metoda płatności za zakupy online

Na początek dostęp do Allegro Pay otrzyma grupa kilkudziesięciu tysięcy klientów, która będzie systematycznie wzrastać do końca 2020 r.

W ramach usługi Allegro Pay klient ma do wykorzystania środki, którymi może płacić za zakupy także z odroczoną płatnością lub na raty. Użytkownicy platformy, którzy w metodach płatności w formularzu dostawy i płatności zobaczą Allegro Pay, będą mogli po wypełnieniu wniosku aktywować usługę i zyskać do 4 tys. zł do wykorzystania na zakupy. Środki zostaną przyznane na podstawie indywidualnej analizy, opartej przede wszystkim na danych pochodzących z baz zewnętrznych oraz historii zakupów na Allegro.

Zakupy z Allegro Pay będzie można zrealizować, odraczając wpłatę o 30 dni. Dodatkowo subskrybenci Allegro Smart! będą mogli wybrać opcję trzech miesięcznych spłat, w których oprocentowanie wyniesie 0%. Klienci mają też do wyboru dłuższy okres spłaty podzielonej na 5, 10 lub 20 miesięcznych płatności. Płatności można realizować za pomocą Blika czy szybkich przelewów.

Allegro zapewnia pełne wsparcie zakupowe – ochronę kupującego, pomoc w zwrotach i reklamacjach, tak aby środki Allegro Pay nie zostały zamrożone na dłużej. Budżet zakupowy przyznawany jest bezterminowo – przy braku korzystania z usługi klient nie ponosi żadnych kosztów. Nie ma również miesięcznych opłat i abonamentów.

Paweł Piasecki 471 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.