Anna Gacek z podcastem "Rzeczy ulubione" w Audiotece

Była dziennikarka radiowej Trójki rozmawia z gwiazdami muzyki, sztuki i kultury.

Anna Gacek prowadziła dotąd w Audiotece dwie muzyczne audycje - “Don’t Give Up”, w której opowiadała o piosenkach przynoszących nadzieję, stworzonych w momentach euforii. W pierwszej połowie 2020 roku był to najchętniej słuchany podcast Audioteki. Wcześniej w aplikacji pojawił się podcast “Sweet 90’s” o muzyce z lat 90.
 
Nowa audycja Gacek “Rzeczy ulubione” wystartowała 6 sierpnia. Kolejne odcinki ukazują się co tydzień w czwartek. Dziennikarka rozmawia z gwiazdami muzyki, sztuki i kultury.
- Od pierwszej gitary po garnitur, w którym brali ślub, będziemy rozmawiać o rzeczach materialnych, ale będą one tylko punktem wyjścia do rozmów o sztuce i życiu. "Ulubione” znaczy tu najbliższe, wyjątkowe, najcenniejsze, a "rzeczy” zarówno materię fizyczną, jak i sprawy po prostu najważniejsze  - mówi dziennikarka.
 
Jak wyjaśnia, tytuł pochodzi od “My Favorite Things” Johna Coltrane’a, jednego z najważniejszych albumów w historii jazzu. Każdej audycji towarzyszyć będzie także playlista na Spotify, a w niej wybory muzyczne gościa danego odcinka. Nowy podcast dostępny jest w aplikacji Audioteka.pl: przez 48 godzin od publikacji za darmo dla wszystkich, a następnie dla członków Klubu Audioteki.
 
Pierwszy gość “Rzeczy Ulubionych” to Artur Rojek, bo to od rozmowy z nim powstał pomysł na podcast. Drugą osobą zaproszoną przez Gacek jest pisarka Katarzyna Bonda.
 
Anna Gacek pracowała 19 lat w radiowej “Trójce”. W marcu zakończyła współpracę ze stacją, w proteście przeciwko jej zniknięciu z anteny odszedł Wojciech Mann, a to spowodowało falę kolejnych odejść prezenterów.
Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.