UpSteam: kolejny estoński start-up w Polsce [wideo]

Mobilna myjnia samochodowa działa w Warszawie od marca br.

UpSteam, kolejny po Bolcie estoński start-up w Polsce, oferuje - na razie w Warszawie - usługę ekspresowego mycia samochodu w miejscu zaparkowania przez odpowiednio przeszkolonych pracowników i przy użyciu zaledwie do trzech litrów wody, czyli bardzo ekologicznie. Tradycyjna myjnia zużywa kilkaset litrów wody na jedno auto.

Pracownicy UpSteam dojeżdżają do wybranej przez klienta lokalizacji rowerem lub własnym samochodem. Korzystają wyłącznie z przenośnego spryskiwacza, który nie wymaga podłączenia do prądu. Podczas mycia nie są wytwarzane ścieki, więc na koniec pracownik zostawia po sobie czystą przestrzeń. Pracownicy używają także do usuwania zabrudzeń ręczników z mikrofibry, które potem zabierają ze sobą. Andrzej Krzysztofowicz, country manager UpSteam w Polsce zastrzega, że usługa nie jest przeznaczona dla samochodów, które "wyglądają jak po jeździe terenowej".

Usługę można zarezerwować online na stronie www.upsteam.eu lub pobrać aplikację na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Cena zaczyna się od 59 zł, ale do końca sierpnia przy pierwszym zamówieniu oferowana jest zniżka 60%.

W SteamUp zainwestował już m.in. twórca Bolta, został on także uznany za jedną z pięciu najbardziej przyjaznych środowisku firm w Tallinie oraz nominowany w br. do nagrody European Business Award for the Environment – inicjatywy Komisji Europejskiej wyróżniającej pionierów w dziedzinie innowacji ekologicznych. - Jest to prawdopodobnie najbardziej przyjazna środowisku myjnia samochodowa na świecie, z niższym śladem ekologicznym niż jakiekolwiek inne rozwiązanie w branży. Do tej pory zaoszczędziliśmy już ponad 2,7 miliona litrów wody – przekonują twórcy UpSteam.

Paweł Piasecki 471 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.