Uber Eats: najchętniej zamawiamy burgera z serem i frytki

Firma umożliwiająca dostawy jedzenia za pomocą aplikacji zbadała preferencje polskich konsumentów.

Uber Eats przeanalizował dane z setek tysięcy zamówień składanych przez użytkowników aplikacji w okresie od stycznia do kwietnia br. Według raportu na drugim i trzecim miejscu na liście najchętniej zamawianych dań w Polsce znajdują się kebab i pad thai. Analiza komentarzy pozostawione w aplikacji wskazuje, że najczęściej usuwanym z dania dodatkiem jest cebula. Choć kuchnia azjatycka jest w czołówce najchętniej wybieranych potraw, rzadko wybieramy pikantne przyprawy - najczęściej zamawiane są dania średnio ostre.

Według globalnych statystyk Polacy są mało wybredni - zamówienia ze specjalnymi życzeniami wynoszą zaledwie 6% wszystkich dostaw. Dla porównania użytkownicy z Irlandii zmieniają skład prawie co czwartego dania.

Zaledwie 7% z analizowanych zamówień w Polsce zawierało w komentarzach zwroty grzecznościowe, podczas gdy w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Hiszpanii odpowiednio 60%, 56%, i 28% zamawiających pamięta o takich zwrotach.

Uber Eats dociera obecnie do ponad 6 tys. miast w 45 krajach na świecie, umożliwiając użytkownikom zamawianie posiłków z ponad 400 tys. restauracji. W Polsce - jednym z największych rynków aplikacji w Europie - korzysta z niej 2 miliony użytkowników w 37 miastach.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.