100 fotografii z Powstania Warszawskiego na cyfrowych ekranach w Warszawie [wideo]

Akcję realizuje Jetline we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego firma reklamy zewnętrznej Jetline przygotowała we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego wystawę fotograficzną  „Ślady Powstania Warszawskiego”. Prezentowana jest na cyfrowych ekranach MORE w 150 punktach stolicy.

10-sekundowe spoty składają się z animowanej fotografii i krótkiego podpisu. Każde zdjęcie ilustruje historię miejsca lub okolicy, w której znajduje się ekran. Wszystkie zostały precyzyjnie dopasowane do miejsc sprzed 76 lat i każde jest emitowane na konkretnym ekranie.

Idea, która przyświecała organizatorom akcji jest prosta: ślady powstania są do dziś obecne w mieście, wystarczy się rozejrzeć. Dlatego w spotach podawana jest odległość, która dzieli ekran od miejsca, o którym opowiada fotografia. Czasem jest to 40, czasem 150 albo 550 metrów, czasem zaś pojawia się napis „w tym miejscu” – dokładnie tu, gdzie stoi widz, działo się to, co widzi na zdjęciu.

Na ramach ekranów zostały umieszczone kody QR, które przenoszą widzów na strony Muzeum Powstania Warszawskiego: do kalendarium Powstania, Fototeki i Archiwum Historii Mówionej.

Jetline przygotował również ogólne spoty przedstawiające ideę akcji, emitowane w sześciu językach: polskim, angielskim, francuskim, niemieckim, rosyjskim i ukraińskim. Wszystkie fotografie będą emitowane do 2 października, czyli przez cały czas trwania Powstania Warszawskiego w 1944 roku.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.