16 atrakcji turystycznych z Polski ze Złotą Pinezką Map Google

Z okazji 15. rocznicy Mapy Google przyznały wyróżnienie atrakcjom najbardziej docenionym przez użytkowników w każdym z 16 województw.

Laureaci Złotych Pinezek byli przedstawiani od 21 lipca. Właśnie ogłoszono ostatnią z atrakcji wyróżnionych głosami użytkowników Map Google - Łazienki Królewskie w Warszawie. Letnia rezydencja króla Stanisława Augusta z takimi perłami architektury jak Pałac na Wyspie czy Stara Oranżeria z Teatrem Królewskim ma już ponad 49 tysięcy opinii na Mapach Google, a średnia ocen użytkowników wynosi 4,8.

Złote Pinezki przyznano z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map. Od lutego 2005 r. do aplikacji dodano ponad 200 milionów miejsc. Każdego dnia użytkownicy Map publikują w nich ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

Oto pełna lista polskich atrakcji wyróżnionych Złotymi Pinezkami:

Zoo Wrocław Afrykarium otrzymało jedną z 16 Złotych Pinezek głosami użytkowników Google Maps. Zdjęcie z bloga Google Polska.
Zoo Wrocław Afrykarium otrzymało jedną z 16 Złotych Pinezek głosami użytkowników Google Maps. Zdjęcie z bloga Google Polska.

Ranking opracowano na podstawie wewnętrznych danych z Map Google z lutego 2020 r. Wybór najwyżej ocenianej atrakcji został dokonany z grupy pięciu miejsc o największej liczbie zgromadzonych ocen, przy spełnieniu warunku, że ich średnia wynosiła przynajmniej 4,5. Ponadto pod uwagę były brane takie kryteria jak poziom zaangażowania Lokalnych Przewodników w ocenianie poszczególnych miejsc w Mapach oraz liczba ocen w ostatnich 100 dniach.

Do wspólnego poznawania turystycznych perełek Polski Google zaprosił 8 fotografów dzielących się swoim zamiłowania do podróży i ciekawością świata na Instagramie. Są to: Krzysztof Adamek, Victor Borsuk, GDZIE BĄDŹ, Globstory, Szpilki w Plecaku, Travelicious, Travelover i Wędrowne Motyle.

Łazienki Królewskie tak rekomenduje Katarzyna Ciejka, autorka bloga Travelicious.pl: Łazienki to nie tylko Pałac na Wodzie, to przede wszystkim piękny park i tysiące drzew  w centrum Warszawy. Ogromnie gratuluję zdobycia Złotej Pinezki, bo to wyróżnienie przyznane dla zabytku i dla przyrody. Sama uwielbiam spacerować tam w cieniu drzew  o każdej porze roku oraz wyszukiwać klimatycznych miejsc w okolicy, których jest sporo, a nie wszyscy je znają.

Paweł Piasecki 642 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.