Polityka przejmuje "Wiedzę i Życie" od Prószyńskiego

Portfolio tytułów prasowych wydawanych przez spółkę Polityka poszerza się o jedno z najstarszych czasopism popularnonaukowych ukazujących się w Polsce.

Numer sierpniowy "Wiedzy i Życia", będący obecnie w sprzedaży, jest ostatnim wydanym przez Prószyński Media Sp. z o.o. Numer kolejny, który trafi do kiosków 2 września 2020 r., ukaże się już pod szyldem Polityki Sp. z o.o. SKA. Maciej Makowski, prezes Prószyński Media, deklaruje, że firma jako jeden z największych wydawców książkowych w Polsce chce "skupić się strategicznie na rozwoju i dalszej ekspansji na rynku książek".

Przejmowane pismo ma ponad 100-letnią historię. Pierwsze nieregularne numery "Wiedzy i Życia" publikowane były jeszcze w 1910 r. Od 1926 r. "Wiedza i Życie" jest miesięcznikiem popularyzującym wiedzę i naukę.

Olga Orzyłowska-Śliwińska, która od prawie 5 lat jest redaktor naczelną "Wiedzy i Życia", pozostaje na swoim stanowisku, nowy wydawca przejmuje także całą redakcję pisma.

W portfolio papierowych tytułów spółki Polityka znajdują się, obok tygodnika "Polityka": dwutygodnik "Forum", "Niezbędnik Inteligenta", "Poradnik Psychologiczny Ja My Oni", "Pomocnik Historyczny", cykliczne wydawnictwa specjalne "Polityki": "Salon i Omnibus wakacyjny" oraz seria wydawnicza "Żyjmy lepiej".

Paweł Piasecki 528 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.