Michał Narkiewicz-Jodko nowym dyrektorem Trójki

Po zaledwie dwóch miesiącach ze stanowiska został odwołany Kuba Strzyczkowski.

Nowym dyrektorem Programu Trzeciego Polskiego Radia został Michał Narkiewicz-Jodko, dotychczasowy szef Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Pod koniec maja po aferze z ocenzurowaniem Listy Przebojów LP3 na czele radiowej Trójki stanał Kuba Strzyczkowski. Zastąpił na tym stanowisku Tomasza Kowalczewskiego.

W ciągu dwóch miesięcy sprawowania funkcji dyrektora Trójki Strzyczkowskiemu udało się namówić do powrotu na antenę m.in. Michała Olszańskiego, Marcina Łukawskiego, Beatę Michniewicz czy Katarzynę Stoparczyk. Sam prowadził również audycję "Za, a nawet przeciw". Wczoraj poinformował, że od września obowiązki na stanowisku dyrektora nie pozwolą mu na obecność na antenie i prowadzenie swojej autorskiej audycji. Ma go zastąpić Marcin Pośpiech. 20 sierpnia prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała ze stanowiska dyrektora Kubę Strzyczkowskiego, zapewniając, że pozostawia mu możliwość pozostania w stacji jako dziennikarz.

Michał Narkiewicz-Jodko szefem Agencji Muzycznej Polskiego Radia został w czerwcu br., zastępując Bognę Kowalską. Wcześniej pracował w spółce Promotor United Entertainment (Grupa ZPR Media) jako dyrektor produkcji. Z branżą medialną związany jest zawodowo od ponad 20 lat. Pracował już m.in. w Polskim Radiu, Telewizji Polskiej i domu mediowym Mastermind, należy do niego spółka eventowa 3 Sky Media.

W Facebooku radiowej Trójki pojawiła się informacja: "Poprawa wyników słuchalności, spójna wizja rozwoju Trójki, więcej dobrej muzyki – takie cele stawia sobie nowy dyrektor M. Narkiewicz-Jodko".
Według badania Radio Track w drugim kwartale br. Trójka miała 4,3% udziału w rynku słuchalności, wobec 5,3% rok wcześniej.

Katarzyna Woźniak 540 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.