AliExpress ogłasza doroczną wyprzedaż "Tydzień znanych marek"

Z tej okazji chińska platforma e-commerce chwali się skróceniem o 50% czasu dostawy przesyłek do Polski.

Usprawnienie usług logistycznych było celem, na którym koncentrowała się ostatnio uruchomiona w 2010 r. platforma zakupowa należąca do chińskiej Alibaba Group. Od kwietnia br. firma uprościła łańcuch dostaw, co przyczyniło się do skrócenia średniego czasu dostawy o 50%. Ponadto partnerstwo z Pocztą Polską oraz InPost w zakresie przesyłek AliExpress Standard Shipping przyniosło m.in. możliwość śledzenia paczek.

– W minionym roku uważnie słuchaliśmy naszych klientów w Polsce, co zaowocowało poprawą usług logistycznych. Skrócenie średniego czasu realizacji dostawy, a także rosnąca liczba zamówień dostarczanych w ciągu trzech dni były oczekiwanymi kierunkami usprawnień na naszej platformie – podkreśla Gary Topp, dyrektor regionalny AliExpress na Europę Środkowo-Wschodnią.

Rozpoczęta właśnie akcja wyprzedażowa „Tydzień znanych marek”, obejmująca wszystkie produkty na platformie, otwiera sezon największych zakupów na AliExpress. W niektórych kategoriach produktowych (np. zdrowie i uroda czy obuwie) zniżki sięgają nawet 70%. Wyprzedaż kończy się 29 sierpnia o godz. 8:59 czasu polskiego. 5 września br. rozpoczyna się Cracow Fashion Week, z którym gigant e-commerce współpracuje. Kolejnym globalnym wydarzeniem będzie 11 listopada największe w Chinach święto zakupów online, czyli Dzień Singla (odpowiednik amerykańskiego Black Friday).

Paweł Piasecki 965 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.