Fajniaki zamiast Słodziaków w Biedronce

Sieć handlowa z kolejną odsłoną akcji zachęcającej do zakupów.

Jeronimo Martins Polska (JMP), właściciel sieci 3 tys. sklepów Biedronka, po raz kolejny rusza z akcją zachęcającą do zakupów. Zachętą, podobnie jak w ubiegłych latach, jest seria 10 pluszowych maskotek. W 2016 i 2017 r. nosiły nazwę Gangu Świeżaków (sieć promowała zakupy świeżych warzyw i owoców), a przez ostatnie dwa lata – Słodziaków. W tym roku zostały przemianowane na Fajniaki i mają nawiązywać do przyrody i ekologii (ich imiona to: Chmurka Celinka, Słońce Sonia, Kropla Ksenia, Drzewo Dobromir, Foka Frania, Jarzębina Julka, Piesek Piotruś, Dąb Dyzio, Ważka Wiola i ten, który niekoniecznie służy przyrodzie: Smog Stefek).

Maskotkę można otrzymać bezpłatnie, jeśli zrobi się zakupy w sklepach tej sieci za 3 tys. zł (trzeba zebrać 60 naklejek, a jedna przysługuje za 50 zł wydanych na zakupy). Akcja potrwa do 18 listopada. Można je też będzie kupić po 19,99 zł/szt. pod warunkiem wydania 2 tys. zł (za 40 naklejek). Dodatkowo premiowana jest: przynależność do programu lojalnościowego sieci (z kartą Moja Biedronka liczba naklejek jest podwajana) oraz zakupy wybranych produktów, np. świeżych owoców i warzyw. Podobnie jak w poprzednich latach maskotkom towarzyszy też książka pt. "Gang Fajniaków i miasto marzeń", której autorem jest Marcin Przewoźniak, a ilustratorką Małgorzata Detner (cena: 9,99 zł). W serwisach App Store i Google Play można też pobrać bezpłatną aplikację z Fajniakami w roli głównej, z grami i quizami o ekologicznych bohaterach Biedronki.

W zeszłym roku firma wydała 7,2 mln szt. maskotek.

Najprawdopodobniej JMP będzie wspierała tę swoją akcję szerokozasięgową kampanią w mediach (tak było w ubiegłych latach), choć nie udało nam się tego wczoraj potwierdzić. Agencjami reklamowymi Biedronki są: Duda Polska i Huta 19, a domem mediowym – Wavemaker.

Maciej Burlikowski 1578 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.