Vectra przymierza się do nowej platformy telewizyjno-rozrywkowej przez internet

Rozwiązanie ma być oparte na set-top-boksie Android TV.

Vectra SA, operator największej sieci kablowej w kraju (1,7 mln użytkowników w 2 tys. miejscowości), przygotowuje się do wprowadzenia nowej, najbardziej elastycznej na rynku – jak zapowiada operator – platformy telewizji i rozrywki przez internet. Będzie się ona opierać na urządzeniu typu set-top-box z systemem operacyjnym Android firmy Google. Ma łączyć cechy telewizji cyfrowej, TV online oraz multimedialnych urządzeń Android TV. Operator zamierza uruchomić platformę pozwalającą na dostęp do tysięcy usług wideo w jakości 4K, gier, które mogą być pokazywane na wszystkich telewizorach i innych urządzeniach wyposażonych w ekrany, oraz dającą możliwość korzystania z największych platform streamingowych (wideo i gier). Rozwiązanie będzie w całości oparte na transmisji IP, czyli przez internet.

– Przez wiele lat operatorzy telewizyjni czy kablowi postrzegali usługi internetowe jako swego rodzaju konkurencję, a nawet zagrożenie. My uważamy, że operator nie powinien podejmować decyzji za swoich klientów. Naszą rolą jest zapewnienie klientom najwygodniejszych rozwiązań, dzięki którym będą mogli swobodnie decydować, w jaki sposób korzystać z ogólnie pojętych usług rozrywkowych. Uważamy, że przyszłość leży właśnie w synergii usług telekomunikacyjnych, telewizyjnych, usług wideo czy gamingowych. Takie możliwości daje Android TV, a dzięki jego integracji z telewizją cyfrową otrzymamy najnowocześniejszą platformę home entertainment na rynku – zapowiada Tomasz Żurański, prezes Vectry.

Operator zdradza, że rozwiązanie od maja br. było testowane m.in. w Poznaniu, Trójmieście i Lublinie. Komercyjny start planowany jest "wkrótce".

Maciej Burlikowski 1743 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.