Katarzyna Kieli na czele TVN, Piotr Korycki odchodzi

Discovery wprowadza nową strukturę zarządzania w regionie EMEA.

Od września br. Discovery wprowadza nową strukturę organizacyjną w regionie EMEA obejmującym 140 rynków w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jak zapewnia firma, restrukturyzacja ma na celu wprowadzenie prostszej i bardziej efektywnej struktury, która umożliwi szybsze reagowanie na zmieniające się potrzeby widzów, zwłaszcza na dynamicznie rozwijającym się rynku VoD.

- Intensywnie rozwijamy naszą ofertę w ramach modelu D2C w regionie EMEA. Każdego dnia docieramy do milionów widzów poprzez kanały telewizyjne i platformy OTT. Naszą ambicją jest, aby programy były łatwo dostępne o każdej porze dnia i na każdym urządzeniu, na jakim nasi widzowie będą chcieli je oglądać. Nowa struktura organizacyjna pozwoli nam na szybsze reagowanie na te potrzeby, poprzez wykorzystanie w pełni know-how i skali Discovery w regionie – powiedziała Katarzyna Kieli, prezes i dyrektor zarządzająca Discovery w regionie EMEA.

Konsolidacja w ramach makroregionów ma umożliwić znacznie sprawniejszy przepływ informacji w Discovery EMEA. Połączone zostaną między innymi regiony Wielkiej Brytanii i Skandynawii, kraje niemieckojęzyczne będą zarządzane łącznie z krajami Beneluksu, a Francja łącznie z Hiszpanią i Portugalią. Utworzone zostanie nowe stanowisko, które połączy kierowanie zespołem kanałów paneuropejskich z zarządzaniem rynkami Europy Środkowej, Rosją, Bliskim Wschodem i Afryką. Polska będzie zarządzana jako niezależny rynek.

W związku ze zmianami organizacyjnymi z Discovery odejdzie kilku szefów dotychczasowych regionów. Ze swojego stanowiska odejdzie też m.in. Piotr Korycki, prezes TVN SA. Katarzyna Kieli ramach swojego dotychczasowego stanowiska (czyli prezes i dyrektor zarządzająca Discovery EMEA) będzie nadzorowała operacje w Polsce.

Piotr Korycki rozpoczął pracę w TVN w 2003 r. jako zastępca dyrektora finansowego. W 2009 objął funkcję dyrektora finansowego, a w 2012 r. dołączył do zarządu spółki. W maju 2018 r. został prezesem zarządu TVN SA. Przeprowadził firmę przez kolejne zmiany właścicielskie oraz uczestniczył we wszystkich istotnych transakcjach kapitałowych, w tym w debiucie giełdowym TVN. Piotr Korycki jest także jednym ze współtwórców TVN Media.

Piotr Machul 255 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.