Radio Zet z ekomuralem na urodziny

Stacja Eurozetu na swoje 30. urodziny organizuje akcję, w której biorą udział słuchacze.

Z okazji 30. urodzin Radia Zet (Grupa Eurozet) w Warszawie przy stacji Metro Politechnika powstanie ekomural. Zdecydowano się na nowatorskie zastosowanie specjalnych farb antysmogowych, które filtrują powietrze i oczyszczają je z zanieczyszczeń, takich jak tlenki azotu (NOx). 1 mkw. powierzchni pomalowanej taką farbą filtruje powietrze podobnie jak jedno drzewo. Będzie to jeden z pierwszych komercyjnych ekomurali w Polsce, wykorzystujących to rozwiązanie.

W projektowaniu uczestniczyli słuchacze, zgłaszając sugestie, co powinno się znaleźć na ekomuralu. Od popołudnia 7 września do 18 września mogą wziąć udział w internetowym głosowaniu na stronie Radiozet.pl i decydować, który z projektów pojawi się na ścianie przy stacji Metro Politechnika. Uroczyste odsłonięcie ekomurala nastąpi w dniu 30. urodzin Radia Zet, czyli 28 września. W przyszłości ekomurale Radia Zet powstaną również w innych miastach Polski.

Dokładnie 28 września 1990 r. swoje nadawanie rozpoczęła najstarsza komercyjna rozgłośnia w Warszawie i druga w Polsce - początkowo jako Radio Gazeta, by wkrótce stać się Radiem Zet.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.