Dziś rusza Festiwal Kina Niezależnego Mastercard Off Camera

Wszystkie filmy festiwalowe dostępne będą między 11 a 25 września dla widzów na platformie Player.pl.

Ze względu na szczególne okoliczności Festiwal Mastercard Off Camera zdecydował się w tym roku na niestandardowe formy projekcji - pokazy filmów na player.pl, kino samochodowe oraz „Kino z okna”.

Pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane są w ramach Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi”. Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje walczą o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również m.in. sekcje specjalne: „Między nami kobietami”, „Znowu w drodze”, „Tanie dreszcze?” oraz „Związki i rozwiązki”.

Festiwalowi  od lat towarzyszy SerialCon. W tym roku edycja online potrwa 10 dni – od 12 do 21 września. O pracy nad serialami opowiedzą aktorzy, scenarzyści, reżyserzy i producenci. O serialach, których nie wolno przegapić porozmawiają blogerzy, youtuberzy i krytycy filmowi. Wieczorami przewidziano pokazy seriali z udziałem twórców, z którymi będzie można porozmawiać po seansie.

Na platformie Player.pl i w kanałach social media festiwalu w ramach cyklu 2020 Plan B, któremu partneruje Mastercard, obejrzeć będzie można również rozmowy z twórcami i gwiazdami krajowej sceny filmowej, w tym Małgorzatą Szumowską, Joanną Kulig, Wojciechem Smarzowskim i Arkadiuszem Jakubikiem.

Organizacja płatnicza po raz piąty patronuje Głównemu Konkursowi Festiwalu, organizując Pokazy Specjalne Mastercard. W ramach tego cyklu widzom udostępnione zostanie 10 filmów rywalizujących w ramach Konkursu Głównego. Każdy film będzie dostępny w 1000 odsłonach. Premiery zaplanowane zostały na każdy dzień festiwalu, między 12 a 24 września, a później filmy dostępne będą przez 4 dni na VoD. Organizacja płatnicza patronuje też nagrodzie Mastercard Rising Star honorującej młodych, ambitnych i odważnych twórców polskiego kina. Wśród filmów z cyklu Konkurs Polskich Filmów Fabularnych, jury wyłoni aktora, który zasłużył na tytuł debiutu roku i wręczy mu nagrodę finansową, mającą być wsparciem w dalszym rozwoju.

Na użytkowników kart Mastercard czekają dodatkowe korzyści. W czasie „Godziny z Mastercard” mogą kupić bilety na interesujące ich filmy i zarezerwować sobie miejsce „na seans”, zanim oficjalnie uruchomiona zostanie otwarta sprzedaż. Podobnie jak w latach ubiegłych posiadacze kart Mastercard bilety i karnety na filmy w ramach festiwalu kupią ze zniżką 20%.

Ponadto uczestnicy programu lojalnościowego Mastercard Bezcenne Chwile będą mogli wymienić zebrane w programie punkty na festiwalowe bilety, a także skorzystać ze specjalnych pakietów, w tym Pass Open gwarantującym dostęp do wszystkich filmów w ramach festiwalu. 10 uczestników programu weźmie udział w wyjątkowym wydarzeniu – specjalnym pokazie filmowym w kinie samochodowym.

Mastercard jest partnerem tytularnym festiwalu, BNP Paribas i Storytel - partnerami strategicznymi, a UPC i Kulczyk Foundation - partnerami głównymi. Rossmann ma tytuł partnera, a miasto Kraków - mecenasa wydarzenia.

 Z pełnym programem festiwalu można zapoznać tutaj.

Paweł Piasecki 818 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.