Nestle umożliwia przyrządzenie kawy Starbucks w domu

Produkt pojawi się w sklepach jesienią.

Firma Nestlé wprowadzi w Polsce tej jesieni kawę Starbucks do przyrządzania w domu. Jako pierwsze dostępne będą kapsułki do ekspresów Nescafe Dolce Gusto oraz Nespresso. Kolejne produkty zostaną wprowadzone do końca roku.

W 2018 r. Nestlé nabyło nieograniczone prawa wprowadzania do globalnego obrotu produktów kawowych i herbacianych z asortymentu pakowanych towarów konsumpcyjnych i produktów gastronomicznych Starbucks poza kawiarniami tej marki i z wyłączeniem artykułów gotowych do spożycia. Polska dołącza do kilkudziesięciu krajów świata z Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej, Bliskiego Wschodu, w których dostępne są kawy Starbucks od Nestlé.
Kawy Starbucks od Nestlé będą dostępne w trzech wariantach palenia ziaren: Blond Roast (smak delikatny i łagodny), Medium Roast (gładki i zrównoważony), Dark Roast (pełny i wyrazisty). 

W pierwszej kolejności pojawią się kapsułki Starbucks do ekspresów Nescafe Dolce Gusto w pięciu wariantach: kremowe Cappuccino, klasyczne Caramel Macchiato, delikatne Latte Macchiato, bogate w smaku Espresso oraz Grande z nutą toffi. Nespresso zaoferuje także pięć wariantów kawy Starbucks, m.in. Caffe Verona oraz House Blend. 

Od września kawy Starbucks od Nestlé są dostępne w sklepach Carrefour, a także w kanałach e-commerce: na Carrefour.pl, Frisco.pl oraz w oficjalnym sklepie Nestlé na Allegro.pl. Kapsułki Nescafe Dolce Gusto można zakupić także na stronie marki pod adresem Dolce-gusto.pl.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.