"Pisarze. Serial na krótko" wśród nominowanych festiwalu Canneseries

To jedyna produkcja z Polski nominowana w konkursach tegorocznej trzeciej edycji festiwalu. Serial powalczy o nagrodę w konkursie krótkich form.

Festiwal Canneseries ogłosił nominowanych w konkursie krótkich form. Wśród walczących o wygraną znalazła się polska produkcja oryginalna Canal+ "Pisarze. Serial na krótko" w reżyserii Mikołaja Lizuta z Magdaleną Cielecką i Maciejem Stuhrem w rolach głównych. Laureatów poznamy 14 października podczas ceremonii zamknięcia festiwalu.

Produkcja to dziś 12 trwających od 5 do 10 minut odcinków, które odnoszą się do bieżącej polityki, społecznych problemów, obyczajów oraz kultury. Każdy z odcinków napisany został specjalnie dla stacji przez znanego polskiego pisarza. Do tej pory wśród autorów scenariuszy znaleźli się: Krzysztof Varga, Jakub Żulczyk, Katarzyna Nosowska, Dorota Masłowska, Manuela Gretkowska, Sylwia Chutnik, Iza Kuna, Jarosław Mikołajewski, Michał Witkowski, Paweł Sołtys, Ignacy Karpowicz i Maciej Łubieński. Serial miał premierę w Canal+ w czerwcu 2019 r. Nadawca nie wyklucza kontynuacji produkcji.

Festiwal seriali Canneseries organizowany jest od 2018 r. w Cannes, przy okazji wiosennych targów telewizyjnych MIPTV. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa festiwal przeniesiono na październik. Odbywać się będzie przy okazji targów MIPCOM. Tegoroczna edycja MIPCOM, jak deklaruje organizator (firma Reed MIDEM), będzie miała formułę hybrydową (na miejscu w Cannes, ale bez stoisk wystawienniczych oraz online).

 

Piotr Machul 306 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.