Searchspring ogłasza otwarcie oddziału w Polsce

Firmą jest globalnym dostawcą usług dla e-commerce związanych z wyszukiwaniem i sprzedażą.

Searchspring, mający główną siedzibę w San Antonio w Teksasie, wybrał Polskę, a konkretnie Kraków, na swoją bazę w regionie EMEA m.in. ze względu na to, że polscy specjaliści stanowią prawie 25% deweloperów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma ma biura także w Denver i Portland w Stanach Zjednoczonych oraz w Toronto w Kanadzie.

Polski zespół zajmie się systemem pozyskiwania danych Searchspring, w tym przyspieszeniem aktualizacji strumienia danych i stanów magazynowych, szybszym uzyskiwaniem wyników wyszukiwania oraz bardziej płynną integracją i lepszym doświadczeniem użytkowników.

W lutym br. nastąpiła fuzja Searchspring z firmą Nextopia z Toronto. W sierpniu br. Searchspring ogłosił przejęcie 4-Tell, lidera w zakresie rekomendacji i personalizacji sprzedaży internetowej.

Wśród klientów Searchspring są głównie marki odzieżowe, takie jak Fabletics (damska odzież sportowa), Volcom (odzież dla skateboarderów, surferów i snowboardzistów) czy Wildfang (przełamująca konwencje odzież damska inspirowana modą męską), a także m.in. Bethseda (gry wideo) i Moen (krany i inne urządzenia łazienkowe i kuchenne).

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.