HiBrands z dwiema nagrodami w Pentawards

W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszonych zostało ponad 2 tys. projektów.

Nagroda Pentawards to jedna z najbardziej prestiżowych nagród designu w kategorii opakowań na świecie. W tegorocznej edycji do konkursu zgłoszonych zostało ponad 2 tys. projektów z 60 krajów. Jury złożone z uznanych światowych ekspertów nagrodziło dwa projekty, przygotowane przez zespół HiBrands, brązowymi statuetkami.

Recyclick to prosty system efektywnego zmniejszania objętości plastikowych odpadów. Mechanizm Recyclick składa się z dwóch elementów: wypustki na dnie butelki oraz specjalnie zaprojektowanych tłoczeń w ściankach. Kiedy skręcimy butelkę, wypustka w dnie przejdzie przez szyjkę butelki, blokując ją w najmniejszej możliwej postaci. Nie będziemy musieli zakręcać zgniecionej butelki zakrętką po to, by utrzymać ją w tym stanie – możemy wyrzucić nakrętkę osobno, gdyż recyklinguje się ona osobno niż plastik butelki. Co więcej, ze względu na tłoczoną strukturę boków ścianki butelki Recyklik mogą być cieńsze niż standardowej butelki, zatem można wykonać ją z mniejszej ilości plastiku.

Projekt Roaring 40° & Furious 50°nawiązuje do legendy o żeglarzach, którzy podróżowali w regionach poniżej 40° i 50° półkuli południowej. Okrągłe dno i nisko położony środek ciężkości utrzymują butelkę w pozycji pionowej niezależnie od ruchów powierzchni, na której się znajduje.

Katarzyna Kacprzak 459 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.