Ewa Rosiewicz prezeską Eurozetu

Andrzej Matuszyński i Maciej Gruber poza spółką.

Jak poinformowało biuro prasowe Eurozetu, "akcjonariusz większościowy postanowił dzisiaj powierzyć obowiązki Prezesa Eurozet Sp. z o.o. Ewie Rosiewicz, dotychczasowemu członkowi Zarządu Spółki. Jednocześnie powołał Tomasza Zakrzewskiego na stanowisko dyrektora finansowego. W konsekwencji, zakończono współpracę z prezesem Spółki Andrzejem Matuszyńskim oraz dyrektorem finansowym Maciejem Gruberem. Nastąpiło to w pełnym porozumieniu między stronami".

Ewa Rosiewicz objęła stanowisko dyrektorki biura reklamy Eurozetu w listopadzie 2014 r. Z grupą była wcześniej związana w latach 1993-2008 - w dziale sprzedaży zarządzała m.in. obsługą klienta, trade marketingiem, PR-em i promocją RRM. Pracuje w mediach od prawie dwudziestu lat. Była m.in. partnerem spółki Red Horses specjalizującej się w product placemencie TV, pracowała też w Infor Biznes i AWR Wprost, zarządzając sprzedażą reklam w princie i internecie.

Andrzej Matuszyński prezesem Eurozetu był od końca 2013 r. Z grupą związany był od 1997 r. Karierę rozpoczął od pracy w marketingu RRM (biura reklamy Radia Zet), następnie był dyrektorem marketingu Radia Zet, członkiem zarządu Radiostacji oraz dyrektorem marketingu Grupy Eurozet. W latach 2005-2010 pracował w Cyfrowym Polsacie, gdzie jako członek zarządu odpowiadał za marketing i obsługę klienta, oraz w ITI Neovision, gdzie  był członkiem zarządu i dyrektorem operacyjnym. Od 2011 do 2012 r., po powrocie do Grupy Eurozet, pełnił funkcję dyrektora pionu marketingu, a w 2013 r. został doradcą zarządu.

Do Eurozetu należą Radio Zet, Antyradio, Chillizet, Meloradio i część stacji sieci Radio Plus. Od lutego 2019 r. 40% udziałów w firmie ma Agora, która pod koniec października 2019 r. złożyła wniosek do UOKiK w sprawie przejęcia pozostałych 60%.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.