Ponad milion ofert na Empik Marketplace

To kolejny rekord w tym roku po milionie zamówień, którym platforma pochwaliła się w maju.

Empik deklaruje, że jego marketplace działający w ramach sklepu internetowego empik.com powiększa się miesięcznie o ok. 120 tysięcy ofert zewnętrznych sprzedawców w 16 kategoriach produktowych. Oznacza to sześciokrotnie szybszy wzrost niż w ubiegłym roku, gdy było to ok. 20 tys. ofert miesięcznie.

Kategorią, która notuje najbardziej dynamiczne wzrosty pod względem wartości sprzedaży na Empik Marketplace jest sport (195% rok do roku). Na drugim miejscu plasuje się AGD (+146%), a kolejne miejsca zajmują artykuły papiernicze (+142%), zdrowie i uroda (+135%), zabawki (+120%) oraz dom i ogród (+98%).

Ważnym trendem jest też szybki wzrost liczby zamówień przez aplikacje mobilną (129% rok do roku).

Empik Marketplace wystartował w kwietniu 2017 r. 100 tys. zamówień na platformie zanotowano po roku działalności, w sierpniu 2019 r. było ich już pół miliona. Swoje sklepy na platformie ma obecnie ponad 1200 firm, w tym Dr Irena Eris, Tchibo, Lavazza, Intersport, Foods by Ann, Vobis, Miele, Inglot i Duka.

Paweł Piasecki 510 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.