Marcin Meller redaktorem naczelnym Wirtualnej Polski

Piotr Mieśnik będzie jego zastępcą.

Marcin Meller od 16 listopada będzie nowym redaktorem naczelnym portalu Wirtualna Polska (WP). Piotr Mieśnik, który przez ostatnie miesiące pełnił te obowiązki, zostanie jego zastępcą.

Meller z wykształcenia jest historykiem. Przez 12 lat był reporterem "Polityki", opisywał konflikty na Kaukazie, w Iranie, byłej Jugosławii i w Afryce. W latach 2000-2002 był prowadzącym pierwszego rodzimego reality show "Agent". Od 2003 do 2012 r. był redaktorem naczelnym polskiej edycji "Playboya". W latach 2005-2008 oraz 2013-2019 współprowadził "Dzień dobry TVN", a od 2009 r. jest gospodarzem "Drugiego śniadania mistrzów" w TVN24. Felietonista "Wprost", a od 2012 r. "Newsweeka". Od 2016 r. był dyrektorem w Grupie Wydawniczej Foksal. W Wirtualnej Polsce będzie mu podlegać kilkuset dziennikarzy i wydawców m.in. z redakcji WP Wiadomości, money.pl, WP SportoweFakty i kilkunastu innych serwisów należących do WP.

Piotr Mieśnik pełnił obowiązki redaktora naczelnego WP od marca br., po odejściu z tej funkcji Tomasza Machały po aferze związanej z wewnętrzną cenzurą tekstów dziennikarskich w WP.

Maciej Burlikowski 1689 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.