Maciej Samcik i Marcin Ledworowski uruchamiają HomoDigital.pl

Nowy autorski serwis będzie poświęcony nowym technologiom, szczególnie sztucznej inteligencji.

Serwis Homodigital.pl z podtytułem "Subiektywnie o technologii" wystartował 1 października i chce powtórzyć sukces bloga "Subiektywnie o finansach". Dostępne są już m.in. artykuły o zastępowaniu niektórych zawodów (dziennikarzy, prawników, lekarzy) przez sztuczną inteligencję oraz o tym, czy roboty powinny płacić podatki. W przyszłości redakcja Homodigital.pl zamierza prowadzić regularny cykl podcastów i wideo wywiadów.

Redaktorem naczelnym nowego serwisu jest Maciej Samcik, z wykształcenia ekonomista, znany w ostatnich latach głównie jako autor wpływowego bloga "Subiektywnie o finansach" (działa od 2009 r., początkowo na nieistniejącej już platformie blox.pl). Wśród partnerów bloga są czołowe instytucje finansowe - Visa i Axa, a także właściciel sieci bankomatów Euronet. Samcik przez ponad 20 lat, do marca 2018 r., był dziennikarzem "Gazety Wyborczej" specjalizującym się w tematyce finansowej. Drugi z założycieli nowego serwisu, Maciej Ledworowski, który obejmuje w nim stanowisko digital CEO, zarządzał projektami IT w sektorze finansowym. Od 2009 do 2020 r. związany był z Grupą BIK, najpierw w zarządzie BIG Infomonitor SA, gdzie odpowiadał za marketing, IT i nowe produkty a potem w BIK SA w obszarze operacyjnym.

W skład redakcji wejdą, poza założycielami, zarówno doświadczeni dziennikarze, jak i debiutujący blogerzy, w tym Bartłomiej Ciszewski, Rafał Pikuła, Joanna Szałkowska, Natalia Mituniewicz i Maksymilian Zdybicki.

Paweł Piasecki 510 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.