Najlepiej sprzedające się produkty według detalistów, czyli Hit Handlu 2020

Produkty, które najlepiej sprzedają się w swoich kategoriach, wskazali właściciele sklepów detalicznych w 19. już edycji corocznego plebiscytu Hit Handlu organizowanego przez miesięcznik "Handel".

O palmę pierwszeństwa w konkursie HIt Handlu produkty walczyły w 65 kategoriach, w tym 3 nowych, które z nisz stały się już na tyle masowe, że warte uwzględnienia: to produkty ekologiczne, wegańskie i piwa 0,0%.

Jak podkreśla Michalina Szczepańska, redaktor naczelna miesięcznika „Handel” (VFP Communications): „Plebiscyt to ważny głos, bo głos samych detalistów, który pozwala określić preferencje zakupowe Polaków i trendy rynkowe w FMCG. To właśnie właściciele, kierownicy sklepów, a więc czytelnicy ogólnopolskiego miesięcznika branżowego »Handel«, wskazują w sondzie telefonicznej najlepiej sprzedające się w ich sklepach produkty”.

Sondę dotyczącą sprzedaży w okresie od lipca 2019 do czerwca 2020 r. przeprowadzono na losowo wybranej reprezentatywnej grupie 1000 detalistów z całej Polski.

Tegoroczne badanie było dwuetapowe, przeprowadzone przez dwie niezależne firmy badawcze Brainlab i Centrum Monitorowania Rynku (CMR). Realizowane było metodą CATI we wrześniu 2020 r. na podstawie wcześniej wykonanej analizy paragonowej.

Redakcja też ma głos

Przy okazji plebiscytu redakcja czasopisma „Handel” przyznaje też własne Nagrody Specjalne firmom lub produktom, które w ostatnim czasie wyróżniają się jakością, innowacyjnością oraz aktywnością na rynku. 

Pełna lista zwycięskich produktów opublikowana zostanie w najnowszym, listopadowym wydaniu miesięcznika „Handel” oraz na portalu Handelextra.pl.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.