Rafał Wolnomiejski odchodzi z Dentsu

Do momentu wyłonienia następcy jego obowiązki będzie tymczasowo pełnił Tomasz Dziekan.

Rafał Wolnomiejski, szef pionu media & performance w Dentsu, odchodzi z firmy. Podlegały mu zespoły: Carat, Vizeum, iProspect, Amplifi, Amnet i DDS. Wolnomiejski dołączył do zarządu Dentsu w marcu 2019 r. Wówczas objął stanowisko szefa pionu commercial, który miał kompetencje związane z planowaniem mediów (klasycznych i digitalowych), z marketingiem online, produkcją filmową i usługami bazującymi na big data oraz investment. Do momentu wyłonienia następcy Rafała Wolnomiejskiego jego obowiązki będzie tymczasowo pełnić Tomasz Dziekan, chief operation officera Dentsu w Polsce oraz CEE. Grupa rozpoczyna proces rekrutacyjny na stanowisko head of media & performance.

Rafał Wolnomiejski ma ponad 20-letnie doświadczenie na rynku mediowym w Polsce. Przez 10 lat pełnił różne funkcje w zarządzie w GroupM oraz spółkach wchodzących w skład grupy. Wolnomiejski był też związany z Initiative - od 2000 r. Przez kilka miesięcy w 2006 r. był dyrektorem zarządzającym Carat Polska. Następnie wrócił do grupy IPG, aby jako dyrektor operacyjny z ramienia Magny Global prowadzić negocjacje z mediami w imieniu domów mediowych Initiative i PanMedia Western (obecnie MullenLowe MediaHub). Wiosną 2007 r. Wolnomiejski wszedł w skład powołanego wówczas trzyosobowego zarządu Initiative jako dyrektor zarządzający odpowiedzialny za business development.

Maciej Florek 2216 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.