Radio 357 ma ruszyć pod koniec roku [wideo]

Na koncie w serwisie Patronite nowemu projektowi udało się uzbierać ponad 220 tys. zł.

W swoich mediach społecznościowych powstająca stacja Radio 357 poinformowała, że dzięki wpłatom od słuchaczy w serwisie crowdfundingowym Patronite niebawem powstanie platforma podcastowa. W poniedziałek przed południem na koncie Patronite stacji udało się zgromadzić ponad 220 tys. zł od 8604 patronów. Na Facebookowym profilu radia pojawiła się grafika przygotowana przez jednego z patronów Dominika Murzyna, która obrazuje kolejne etapy prac nad powstaniem stacji. "Niniejszym kończymy etap marzeń i planów, a rozpoczynamy realną budowę. Tak wygląda tzw. mapa drogowa. Bez względu na to, czy zażyczą sobie Państwo "jedynie" podcastów, czy jednak pójdziemy w stronę budowy radia, kluczowe etapy będą podobne" - napisali twórcy Radia 357.

Na potrzeby uruchomienia zbiórki została utworzona dwuosobowa spółka 357 z o.o., zarejestrowana w uproszczonej formie w eKRS przez internet. Jak podkreślają twórcy radia, z pomocą przyszedł wieloletni słuchacz Trójki, doświadczony menedżer i biznesmen Dariusz Maliszewski. "Darek jest prezesem spółki tylko honorowo - do chwili zarejestrowania naszej docelowej firmy. Ma w tej minispółeczce 10% udziałów, ponieważ system do internetowej rejestracji nie pozwala na wybór prezesa spoza grona wspólników. W chwili rejestracji naszej "dużej" firmy, Darek odstąpi swoje udziały reszcie redakcji i zrzeknie się funkcji prezesa" - informują w swoich mediach społecznościowych twórcy.

Obecnie zespół nowego radia liczy już ponad 40 osób. Do ekipy, której trzon stanowią dawni dziennikarze Trójki, w tym Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski i Piotr Stelmach, dołączyli ostatnio m.in.: wieloletni komentator sportowy Marek Brzeziński, Roma Leszczyńska i Marta Malinowska. Swoją audycję na antenie zapowiedział też muzyk Tomasz Organek.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.