"Rodzina+": pierwszy serial dokumentalny Gazeta.pl [wideo]

Czteroodcinkowy serial poświęcony jest polskim rodzinom LGBT+.

Gazeta.pl (Agora) wyprodukowała swój pierwszy serial dokumentalny - "Rodzina+" poświęcony polskim rodzinom LGBT+. Jego celem jest pokazanie, że rodziny nieheteronormatywne wychowujące dzieci w Polsce pozbawione są takich praw jak reszta społeczeństwa. 

„Rodzina+” składa się z czterech odcinków, w każdym widzowie poznają inną rodzinę. Wszystkie są dostępne na stronie głównej Gazeta.pl oraz w mediach społecznościowych i na kanale portalu na platformie YouTube. 

Przygotowanie serialu "Rodzina+" zajęło redakcji wideo Gazeta.pl ponad dwa miesiące. Za produkcję odpowiadali m.in.: Nina Cieślińska (produkcja i reżyseria), Kamil Rutkowski (produkcja), Aleksander Dymiński (zdjęcia i postprodukcja) oraz Maciej Król (oprawa). 

- Cały czas za mało się mówi o rodzinach jednopłciowych wychowujących dzieci, zupełnie jakby nie istniały. A istnieją i według nieoficjalnych badań jest ich w Polsce ponad 50 tysięcy. Chciałam pokazać te rodziny w świetle życia codziennego, bez tęczowych flag, bez upolityczniania ich historii. Przedstawić normalnych, kochających się ludzi, którzy każdego dnia walczą o dobro swojej rodziny – tłumaczy Nina Cieślińska, producentka wideo Gazeta.pl, pomysłodawczyni i reżyserka serialu. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.