HBO pokaże serial o SpaceX Elona Muska [wideo]

Sześcioodcinkowy serial wyprodukuje Free Association Channinga Tatuma.

Serial opowie historię miliardera Elona Muska i zespołu inżynierów, którzy na wyspie na Pacyfiku pracują nad budową i wystrzeleniem w kosmos pierwszej załogowej rakiety SpaceX Falcon 9. Udana misja SpaceX rozpoczęła się 30 maja, a zakończyła 2 sierpnia br. bezpiecznym powrotem astronautów NASA Douga Hurleya i Boba Behnkena na Ziemię na pokładzie kapsuły Crew Dragon. Po raz pierwszy w historii komercyjnej firmie udało się przetransportować astronautów NASA na Międzynarodową Stację Kosmiczną i z powrotem na Ziemię po dwumiesięcznym pobycie w kosmosie.

Autorem scenariusza na podstawie biografii Ashlee Vance'a "Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future" opublikowanej po raz pierwszy w 2017 r. (wydanej po polsku jako "Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX") jest Doug Jung, wcześniej współscenarzysta filmu science fiction "Star Trek: W nieznane". Producentami wykonawczymi będą Channing Tatum (znany także jako aktor, tancerz i model), Reid Carolin i Peter Kiernan z ramienia firmy producenckiej Free Association, Ashlee Vance oraz Len Amato z ramienia HBO. 

HBO liczy na to, że serial limitowany (czyli z założenia ograniczony do jednego sezonu i niewielkiej liczby odcinków) o SpaceX powtórzy sukces takich tytułów jak 'Watchmen" (10 nagród Emmy) i "Czarnobyl" (10 nagród Emmy oraz 2 Złote Globy).

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.