Radio Track: Vox FM po raz pierwszy wyprzedza słuchalność Trójki

Wyniki słuchalności Trójki pikują, nieznaczne spadki notują RMF FM i Radio Zet.

Radio Track opublikowało wyniki badania słuchalności stacji radiowych w fali lipiec-wrzesień 2020 r. Liderem słuchalności pozostaje RMF FM z wynikiem 28,5%, co oznacza spadek o 1,6 punktu procentowego w porównaniu z falą badania kwiecień-czerwiec br. Na drugim miejscu znajduje się Radio Zet (Grupa Eurozet) z 12,1%, co oznacza spadek w porównaniu z poprzednią falą o 0,8 punktu procentowego. Trzecie miejsce należy do radiowej Jedynka (Polskie Radio) z wynikiem 5,6%, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednią falą badania o 0,7 punktu procentowego.

O 0,5 punktu procentowego wzrosła również słuchalność Vox FM do 3,5% w porównaniu z poprzednią falą badania. Tym samym Vox FM wyprzedziło Program Trzeci Polskiego Radia, które w najnowszej fali badania osiągnęła historycznie niski wynik słuchalności 3,3%, co oznacza kolejny spadek o 1 punkt procentowy w porównaniu z poprzednią falą badania. Słuchalność Tok FM (Agora) wynosi obecnie 2,4% - spadek o 0,2 punktu procentowego w porównaniu z poprzednią falą badania.

W kategorii sieci radiowych wciąż prym wiedzie Eska, która poprawiła swoje wyniki w porównaniu z poprzednią falą badania o 0,6 punktu procentowego i obecnie jej słuchalność utrzymuje się na poziomie 7,6%. Na drugim miejscu znajduje się Audytorium17, która zanotowała spadek o 0,3 punktu procentowego i obecnie jej słuchalność wynosi 4,7%.

Katarzyna Woźniak 574 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.