Dobro i Platige Image z klipem do utworu Piernikowskiego i Brodki "Horyzont" [wideo]

W klipie oglądamy m.in. upadek meteorytów i samochodowy taniec w odrealnionej wersji Warszawy.

Artyści ze studiów Dobro (produkcja) i Platige Image (postprodukcja) stworzyli klip do utworu Piernikowskiego "Horyzont" nagranego wspólnie z Moniką Brodką. Wcześniej oba studia współpracowały z Piernikowskim przy tworzeniu teledysku do utworu "Nag Champa" zespołu Syny, w którym także występuje ten urodzony w Świnoujściu, a obecnie związany z Poznaniem raper, kompozytor i producent muzyczny. Piernikowski dał się także poznać jako twórca muzyki teatralnej m.in. do „Króla Edypa” i „Termopil polskich” w reżyserii Jana Klaty.

Scenarzystą i reżyserem wideoklipu do "Horyzontu" jest Sebastian Pańczyk, a autorem zdjęć Piotr Sobociński Jr. - To zupełnie inny projekt Piernikowskiego od duetu Syny, zatem myślenie o estetyce tego filmu było naturalnie inne. Chcieliśmy pozostać w zgodzie z wizerunkami obojga artystów, dla których warstwa wizualna jest niezwykle istotna i traktują klip jako jeden z wyrazów ekspresji. Cieszę się, że udało nam się wypracować koncepcję, którą wspólnie wprowadziliśmy w życie – komentuje Sebastian Pańczyk. - Duży wpływ na efekt finalny miała ścisła współpraca Dobro z Rafałem Sadowym (VFX Supervisorem) i całą ekipą  Platige Image. Pozwoliła ona na szybkie podejmowanie kluczowych decyzji i reagowanie na ewentualne modyfikacje scenariusza– dodaje Pańczyk.

Na potrzeby projektu stworzono m.in. animację 3D i wykonano trójwymiarowy skan głowy Piernikowskiego oraz odlewy głów obojga artystów. Zastosowano także system motion control pozwalający wielokrotnie i z dużą precyzją powtarzać ruch kamery na planie.

Wraz z premierą teledysku rozpoczęła się przedsprzedaż kasetowej wersji albumu Piernikowskiego "The best of moje getto" (Asfalt Records).

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.