Oliwia Bosomtwe nową redaktor naczelną Noizz

Awansują Magdalena Ignatowicz i Michał Bachowski.

Oliwia Bosomtwe (na zdjęciu) z początkiem listopada obejmie stanowisko redaktor naczelnej portalu Noizz.pl należącego do grupy Onet (Ringier Axel Springer Polska). Filip Połoska, sprawujący tę funkcję od czerwca 2017 r., odchodzi z firmy z końcem października.

Bosomtwe, czarnoskóra Polka urodzona w Nowym Sączu, pracuje w Noizz.pl od dwóch lat. Jest współautorką cyklu "Na wynajmie" oraz autorką cyklu felietonów "Seks i związki". Tu można przeczytać jej teksty opublikowane na portalu. Wcześniej była związana z magazynem "Wysokie Obcasy Praca", a przez blisko 3 lata współpracowała z magazynem "Res Publica Nowa". Pracowała też w Bibliotece Narodowej i Muzeum Warszawy. Zrobiła dyplom z historii sztuki na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Z początkiem listopada zmiany nastąpią także w strukturze zarządzania rozwojem marki Noizz. Magdalena Ignatowicz, współtwórczyni inicjatywy Women Power oraz dotychczasowa business development manager Ofeminin i Noizz, obejmie stanowisko head of business development Noizz, Ofeminin i przejmie odpowiedzialność za rozwój biznesowy oraz dywersyfikację przychodów obu marek.

Michał Bachowski, od września 2018 r. związany z redakcją Noizz.pl jako redaktor działu design i creative content manager, obejmie stanowisko dyrektora kreatywnego. W nowej roli będzie odpowiadał za wszystkie kreatywne akcje i kampanie Noizz. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, pracując przy projektach doradczych dla firm Leroy Merlin, Profim i Zelmer. W latach 2012-2018 był zastępcą redaktora naczelnego serwisu o trendach rynku i kultury F5. Współpracuje także z festiwalem Gdynia Design Days jako członek rady programowej i kurator wystaw.

Portal Noizz.pl działa w Polsce już pięć lat - wystartował w listopadzie 2015 r. Ringier Axel Springer uruchomił też wersje witryny w Niemczech (we współpracy z dziennikiem "Bild"), Serbii, Rumunii, na Węgrzech i Słowacji.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.