Startuje Polskie Radio Kierowców

Nowa antena Polskiego Radia rusza 16 października. Audycje nadawane będą w technologii DAB+, poprzez bezpłatną aplikację oraz w internecie.

Polskie Radio Kierowców to pierwszy w Polsce całodobowy, interaktywny pro­gram adresowany do użytkowników dróg: kierow­ców samochodów osobowych i ciężaro­wych, rowerzystów, motocykli­stów, użyt­kow­ni­ków hulajnóg, quadów a nawet motorówek – wszystkich pojazdów służących do prze­miesz­cza­nia się po drogach lądowych i wodnych. Od godziny 5 rano do 23 program prowadzony będzie na żywo, a w godzinach nocnych przewidziano powtórki najciekawszych rozmów i dużo muzyki. - Dzięki takiemu układowi programu będziemy z naszymi słuchaczami od świtu w Rozruszniku, przez Wysokie Obroty w ciągu dnia, a wieczorem wrzucimy na Luz. A przez cały ten czas będziemy w kontakcie z naszymi słuchaczami – mówi Edyta Poźniak, szefowa projektu Polskie Radio Kierowców.

- Przepisem na dobre radio są ludzie z autentyczną pasją do radia i pasją do tego, o czym mówią. Takich właśnie zaprosiliśmy do współpracy – zapewnia Mariusz Dąbrowski, wydawca nowej anteny, od lat związany z „Radiem Kierowców” w Programie 1 Polskiego Radia, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i lubianych audycji Jedynki. Decyzja o powołaniu nowej stacji jest odpowiedzią na zaintereso­wa­nie serwisami „Radia Kierowców”, które od niemal pół wieku przygotowywane są w radiowej Jedynce – dodaje prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.

Serwisy informacyjne Polskiego Radia Kierowców będą nadawane co godzinę w języku polskim, angielskim, niemieckim i ukraińskim, a w nich przede wszystkim informacje drogowe i pogodowe. W programie znajdą się także porady dla kierowców, muzyka, sport i wiadomości dla fanów motoryzacji.

Informacje drogowe podawane na antenie i dostępne w bezpłatnej aplikacji pochodzić będą
z wiarygodnych źródeł: z policji, Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad oraz Straży Granicznej. Korzystanie z bezpłatnej aplikacji  daje możliwość kontrolowania na bieżąco sytuacji drogowej w promieniu 100 kilometrów od miejsca pobytu, zgłaszania wskazówek cennych dla innych kierowców, ostrzeżeń o utrudnieniach czy wypadkach oraz przekazania pozdrowień z trasy.

RAMÓWKA POLSKIEGO RADIA KIEROWCÓW

Codziennie od godz. 5.00 do godz. 11.00 – ROZRUSZNIK, czyli aktualizowane co kilka minut informacje drogowe i pogodowe, najważniejsze przypomnienia na dany dzień, newsy istotne dla ruszających
w drogę.

Od godz. 11.00 do godz. 17.00 – WYSOKIE OBROTY, czyli ciekawi goście, aktualności, aktualna sytuacja na drogach, pogoda i zalecenia co do bezpiecznej jazdy oraz felieton motoryzacyjny. Prowadzący będą poruszać ważne dla kierowców tematy, np. dlaczego na drodze zawsze wygrywa fizyka.

Od godz. 17.00 do godz. 23.00 - NA LUZIE, czyli najświeższe informacje, ewentualne ostrzeżenia pogodowe, wszystko, co trzeba wie­dzieć, aby bezpiecznie i w dobrym nastroju wrócić do domu. Ciekawostki motoryzacyjne, najważniejsze przepisy Kodeksu Drogowego, relacje reporterskie z kraju i zagranicy, rozmowy ze słuchaczami.

Od godz. 23.00 do świtu AUTOMAT – pasmo z powtórkami najciekawszych wywiadów, poruszających materiałów reporterskich i błyskotliwych felietonów oraz doskonałą muzyką.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.