Radio 357 poprowadziło pierwszą próbną audycję

Audycję "Pierwsze schodki do nieba" przygotował i wyemitował w internecie Piotr Stelmach. Po jej nadaniu wpłaty na radio znacznie wzrosły.

W sobotę o godz. 17 Piotr Stelmach (były dziennikarz Programu Trzeciego Polskiego Radia) poprowadził pierwszą próbną audycję Radia 357, która miała dawać przykład tego, jak mają być konstruowane audycje i playlisty w powstającym radiu. Audycja była nadawana w internecie i nosiła nazwę "Pierwsze schodki do nieba", trwała dwie godziny i można jej było odsłuchać w aplikacji "Patronite Audio". Stelmach nadał w niej utwory polskich i zagranicznych rockowych wykonawców, opatrując je krótkim komentarzem - na wzór audycji w radiowej Trójce. Dziennikarz zachęcał również do wpłat na powstające radio, Na profilu stacji na Facebooku uruchomiono specjalny numer konta do jednorazowych wpłat, które mają pomóc projektowi wystartować. Do chwili obecnej w serwisie Patronite stacja uzbierała ponad 258 tys. zł od 10,3 tys. patronów. Na Facebooku Radio 357 zaprezentowało również grafiki, jakie dla stacji przygotował nieodpłatnie Maciej Święty. 

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.