Zalando przejmuje dewelopera aplikacji do skanowania ciała Fision

W Zurychu powstanie z czasem nowe centrum technologiczne niemieckiej platformy modowo-lifestyle'owej.

Zespół Fision, kierowany przez założyciela i CEO Ferdinanda Metzlera, pozostanie w Zurychu, mieście słynącym z politechniki (ETHZ), które ma stać się siedzibą nowego centrum technologicznego Zalando, zatrudniającego docelowo ponad 150 osób. Szwajcarska innowacyjna aplikacja do skanowania ciała i wirtualna przymierzalnia pomogą Zalando rozwiązać kluczowe wyzwanie w branży mody (zwłaszcza online), jakim jest rozmiar i dopasowanie. Klienci będą mogli generować precyzyjne wymiary ciała i podając je, otrzymać dokładniejsze porady dotyczące rozmiaru. Zakup dobrze pasujących ubrań pozwoli z kolei zmniejszyć liczbę zwrotów, które generują znaczne koszty dla firmy i negatywnie wpływają na środowisko. Dane zbierane od konsumentów pomogą też firmom odzieżowym w projektowaniu ubrań lepiej odpowiadających potrzebom potencjalnych nabywców.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.