Alexis Nasard zostanie CEO Kantara

Ma objąć stanowisko dyrektora generalnego firmy badawczej z dniem 30 grudnia br.

Nominacja jest najpoważniejszą decyzją podjętą przez amerykański fundusz private equity Bain Capital od lipca ub.r., kiedy to przejął za 4 mld dol. kontrolny pakiet udziałów w Kantarze od holdingu reklamowego WPP Group.

Alexis Nasard, przyszły CEO Kantara, jest obecnie (od kwietnia 2016 r.) dyrektorem generalnym firmy Bata – największego na świecie pod względem wielkości sprzedaży producenta obuwia. Ma prawie 30-letnie doświadczenie w branży FMCG i handlu detalicznym. Wcześniej przez sześć lat był związany z Heinekenem, na końcu na stanowisku globalnego dyrektora marketingu. Przez większość kariery zawodowej – 17 lat – pracował w Procter & Gamble na różnych stanowiskach w marketingu i zarządzaniu.

Nasard zastąpi Erica Salamę, który kierował Kantarem przez 17 lat za czasów, gdy firma należała do WPP. Salama odszedł nagle w lutym br. Poszukiwania następcy Salamy prowadził Adam Crozier, były szef ITV i Royal Mail, którego Bain Capital powołał na stanowisko prezesa (chairman) Kantara.

Paweł Piasecki 1015 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.