Patrycjusz Wyżga od listopada w redakcji WP Wiadomości

Dziennikarz z końcem września pożegnał się z Trójką.

Patrycjusz Wyżga pożegnał się z redakcją Programu Trzeciego Polskiego Radia na znak protestu wobec usunięcia ze stanowiska redaktora naczelnego Kuby Strzyczkowskiego. 

W listopadzie rozpocznie pracę dla redakcji WP Wiadomości. Będzie prowadził m.in. programy informacyjne i gospodarcze WP, zajmie się tworzeniem multimedialnych materiałów dziennikarskich i dołączy do prowadzących programy "Tłit", "Newsroom" oraz "Money. To się liczy". Będzie brał udział w wydarzeniach Wirtualnej Polski oraz prowadził wewnętrzne warsztaty z wystąpień przed kamerą i pracy z głosem.

Wyżga jest związany z mediami od 20 lat. Był szefem zespołu dziennikarzy ekonomicznych w Programie Trzecim Polskiego Radia i głównym gospodarzem trzygodzinnego, popołudniowego pasma "Zapraszamy do Trójki”. Wcześniej, przez prawie 11 lat, pracował w TVN. Był prezenterem programów informacyjnych i prowadzącym rozmowy w TVN24 Biznes i Świat. Jako reporter przygotowywał materiały o tematyce gospodarczej w TVN CNBC.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.