Randki Facebooka dostępne w Polsce

Osoby powyżej 18 lat mogą stworzyć swój profil randkowy.

Facebook uruchomił w Polsce Randki, czyli nowe narzędzie do nawiązywania relacji w internecie w oparciu o wspólne zainteresowania. To osobna przestrzeń na platformie, gdzie osoby powyżej 18 lat mogą stworzyć swój profil randkowy. Po uzupełnieniu profil jest sugerowany innym użytkownikom na podstawie określonych preferencji i zainteresowań, ale także aktywności na Facebooku, takich jak uczestnictwo w wydarzeniach lub przynależność do grup. Wydarzenia i grupy, których dany użytkownik jest członkiem, można też udostępnić na profilu w Randkach, co ułatwi znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach. Dostępne będą także wideo randki (wideoczat pomiędzy dopasowanymi osobami).

Nawiązywanie pierwszego kontaktu odbywa się przez komentarz pod czyimś zdjęciem lub wysłanie serduszka. Randki na Facebooku pozwalają użytkownikowi wybrać, czy wśród sugerowanych osób mają być znajomi znajomych, ale nigdy wśród dopasowań nie znajdą się bezpośrednie kontakty. Profil randkowy, wiadomości oraz polubienia i dopasowania nie pojawią się także w aktualnościach.

Nowa usługa wdrażana jest etapami - najpierw możliwe będzie stworzenie profilu w Randkach, a następnie udostępniona zostanie funkcja dopasowywania. Aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo i prywatność na platformie, Facebook wraz z ekspertami opracował proste wskazówki dla użytkowników oraz zastosował takie zabezpieczenia jak np. możliwość zgłaszania i blokowania profili czy uniemożliwienie wysyłania zdjęć, linków, płatności lub filmów w wiadomościach.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.