Zuzanna Lewandowska dołącza do Fundacji Wysokich Obcasów i Grupy Filantropijnej Wyborczej

Z pomocą nowej wiceprezeski Fundacji Wysokich Obcasów oraz dyrektorki programowej w Grupie Filantropijnej Wyborczej na szerszą skalę będą realizowane ogólnopolskie projekty, w tym działania na rzecz kobiet, a także współpraca zagraniczna i pozyskiwanie funduszy.

Doświadczona menedżerka i przedsiębiorczyni społeczna Zuzanna Lewandowska objęła stanowisko wiceprezeski Fundacji Wysokich Obcasów oraz dyrektorki programowej w Grupie Filantropijnej Wyborczej.

Fundacja Wysokich Obcasów i Fundacja Gazety Wyborczej istnieją od 2018 r. Obie organizacje mają wzmacniać demokrację, wspierać rozwój społeczeństwa obywatelskiego w tym wolne media, a także promować przestrzeganie praw człowieka i równe traktowanie. Fundacje działają pod wspólną marką Grupy Filantropijnej Wyborczej, którą kieruje Joanna Krawczyk.

Zuzanna Lewandowska zajmie się organizacją ogólnopolskich projektów nakierowanych na rozwój kobiet, a także budową sieci kontaktów w zakresie strategicznego fundraisingu oraz inicjowaniem współpracy z międzynarodowymi fundacjami i pozyskiwaniem grantów. Do jej zadań należeć będzie także wsparcie biznesowe redakcji "Wysokich Obcasów", w tym zdobywanie środków na rozwój redakcji. W ramach Grupy Filantropijnej Wyborczej Zuzanna Lewandowska jako dyrektorka programowa będzie tworzyć strategie zarówno dla Fundacji Wysokich Obcasów, jak i Fundacji Gazety Wyborczej. 

Lewandowska jest menedżerką i przedsiębiorczynią społeczną, współzałożycielką The Kings Foundation zajmującej się darmowym wspieraniem utalentowanej młodzieży w aplikowaniu na czołowe uczelnie na świecie oraz Boma Poland, która zajmuje się transformacyjną edukacją dla biznesu. Pracowała jako menedżerka z zakresu relacji publicznych oraz medialnych dla klientów takich jak Kancelaria Premiera Izraela, Rada Europy oraz Komisja Europejska. W Bostonie jako konsultantka Public Consulting Group pracowała nad projektami rządowymi, m.in. Obamacare, reformą edukacji dla stanu Michigan, oraz pomagała wprowadzać konsulting publiczny na rynek europejski. Do marca 2020 r. pełniła funkcję dyrektorki projektów specjalnych w Fundacji Przekrój, gdzie była również odpowiedzialna za prowadzenie współpracy zagranicznej.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.